בניית אח עצים

בניית אח עצים החל משחר האנושות משמשים עצים כחומר בעירה זמין עבור בני האדם, בתחילה היו האנשים מתחממים לחומה של המדורה במערה או בקרחת היער, במשך השנים למדנו כיצד לשלוט באש, והאדם החל לפתח תנורים מסוגים שונים על מנת לבשל את מזונו, להתחמם או עבור התכת חומרי גלם.

שיפורים בבניית אחים בנויים

אח עצים לחימום מים בנוי בתוך הקיר

האח הפתוח לחימום היה נפוץ מאוד בבתים באירופה, או מעין תנור לבנים (האש מוקפת ע"י לבנים בשלושת צדדיה ומכוסה בפלטת ברזל), אך רק בשנת 1735 יצא לפועל בניית תנור עצים עם תא בעירה סגורה. תנורים אלו היו עשויים מיציקת ברזל וכללו דלת להכנסת העצים, במשך השנים שוכללו התנורים וכללו מנגנונים שונים לצמצום פליטת העשן, הוצאת האפר ועוד.

לאתר החברה

לדוגמאות נוספות

 סוגים של אחים וקמינים שקיימים?

כיום ניתן למצוא בשוק הקמינים חלוקה לשלוש קטגוריות עיקריות:

קמין עץ עצמאי (standalone) – תנור זה הינו יחידה עצמאית העומדת על רגליים ומחוברת לארובה הפולטת את העשן מחוץ לבית. תנורים אלה ניתן להציב כמעט בכל חלל בבית – אך כדאי להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לבחור את המיקום הטוב ביותר כך שהקמין יפיץ את חומו בכל רחבי הבית בצורה היעילה ביותר. כמו כן כדאי להתייעץ על מיקום הארובה, אורכה וקוטרה. בקמין סגור אפשר לווסת את כמות החמצן שנכנסת לקמין וכך לשלוט על עוצמת האש אותה רוצים. (להגביר את החימום או להנמיכו).

קמין עץ בנוי בתוך גומחה – אין ספק שזהו הקמין הרומנטי ביותר – קמין שרואים בכל הסרטים התקופתיים והוא חלומם של רבים. אך חשוב לדעת שקמין פתוח צריך ארובה בעלת קוטר גדול באופן יחסי לצורך עבודתו התקינה. סוג זה צורך כמויות גדולות של עצים ובעל נצילות קלורית נמוכה יחסית. קמין פתוח הינו פחות יעיל ומשמש יותר כאלמנט עיצובי ופחות יעיל בחימום הבית.

קמין עץ בנוי בתוך גומחה עם דלת – תנורים המשלבים בין שני העולמות – חימום מעולה של הבית יחד עם עיצוב מודרני ומראה ייחודי. הקמינים הללו מאפשרים חיסכון ניכר בצריכת העץ וגם מפחיתים את העבודה השוטפת של תפעולם.

האם יש הבדל בין סוגי העץ שמכניסים לקמין?

קיימים הבדלים רבים בין סוגי העץ השונים הנמכרים בשוק – חשוב לוודא מהו העץ שאתם שורפים מכיוון שקיימים הבדלים רבים ביניהם – ככל שאיכות העץ טובה יותר והעץ יבש יותר כך הבעירה נמשכת זמן רב יותר העצים מפיצים חום רב יותר. עצים איכותיים שומרים על תוחלת החיים של הקמין לאורך שנים ארוכות. חשוב להשתמש בעצים שעברו תהליך ייבוש ארוך.

אם ברצונכם לשמוע אינפורמציה נוספת אודות קמיני עץ אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 052-2788311 או לפנות אלינו לאימייל: 788311@gmail.com או צרו קשר כאן.

אודותינו

משנת 1990, חברתנו מתמחה במתן פתרונות חימום ללקוחות פרטיים, עסקיים, אדריכלים, מעצבים וקבלנים. הידע והמומחיות שצברנו במהלך כל שנות פעילות החברה, מאפשרים לנו, להביא לכם הלקוחות, את דרך החימום היעילה והנוחה ביותר עבורכם כל זאת תוך שמירה והקפדה יתרה על תקנים ובטיחות, שילוב מקצוענות, פרפקציוניסטיות, אסתטיקה וביצוע התאמה אישית ללקוח מתוך שיקולים מקצועיים גרידא!

מאמרים אחרונים