מידע מקצועי

5 דברים שצריך לדעת לפני שקונים קמין עץ

בימי החורף הקרים, כאשר הטמפרטורות יורדות, אתם זקוקים לפתרון  שיחמם לכם את הבית ויהפוך את החורף לחמים ונעים. ישנם פתרונות כמו למשל ,תנור חשמלי או תנור גז, לצד פתרונות נוספים. קמין עץ הוא הפיתרון הוותיק (כבר מימי קדם) היעיל והרומנטי שיש.

אם יש בכוונתכם לרכוש קמין עץ, להלן מספר דברים שנכון,חשוב וצריך לתת עליהם את דעת בטרם רוכשים קמין עץ.

התאמת הקמין לחלל

קמין עץ צריך להתאים לחלל שאותו אתם מעוניינים לחמם. גודל הקמין וההספק הנדרש  כדי לחמם נכון את החלל הדרוש  וכמובן מבחינה עיצובית מראה צבע וכו.. כמובן קמין קטן מידי בחלל גדול לא יספק לכם את החום הנדרש, וקמין גדול בחלל קטן יגרום  לעומס חום ולטמפרטורות גבוהות מידי ובזבוז של אנרגיה . לכן כאשר רוכשים קמין עץ ,מוטב להתייעץ עם מומחה לגבי גודל החלל שאותו נדרש לחמם  ואיזה קמין נכון ומתאים עבורו.

קמין עץ

מבנה ועיצוב

קמין עץ הוא קבוע ואינו נייד, והוא הופך להיות חלק אינטגרלי מעיצוב הבית ולכן, כחלק מקבלת ההחלטה יש לקחת בחשבון גם את המאפיינים העיצוביים של הקמין כמו גודל ,צבע סגנון ודלת הזכוכית. ישנם אינספור עיצובים שיכולים להתאים לכל סגנון עיצובי, החל מעיצוב כפרי ,סגנון עתיק  ועיצוב מודרני. קחו בחשבון את הגודל, הצבע, הסגנון והמיקום  הנכון שבו תתקינו את הקמין.

התקנה

שיהיה ברור שקמין עץ דורש התקנה מקצועית ואת זה יש לדרוש מהספק. חשוב לוודא שמתקין בעל הסמכה וניסיון מבצע את ההתקנה. יש כאן סוגיות אסתטיות, פרקטיות ובעיקר סוגיות בטיחותיות בהן אסור להתפשר לעולם.

אוורור ואיטום

בעירת קמין מכל סוג דורשת חמצן מחלל הבית ולכן יש צורך באוורור החלל. בדרך כלל ניתן להסתמך על אוורור שנובע מפתיחה וסגירת דלתות, אך אם הבית אטום מדי ואין החלפת אויר טבעית לעתים יש צורך להתקין צינור יניקת חמצן בקיר חיצוני ,שיאפשר יניקת אוויר מהחוץ. חשוב  לקחת זאת בחשבון בעת תכנון ההתקנה.

בנוסף , אם הבית שלכם אינו אטום ויש חדירה משמעותית של אוויר מבחוץ, זה פוגע באפקטיביות של הקמין מכיוון שעודף אוורור גורם לאובדן חום.  יש לקחת בחשבון שיקולים טכניים  אלו בעת בחירת הקמין והתקנתו וחובה עליכם להתייעץ עם אנשי המקצוע.

בטיחות

הקמין יוצר חום רב ,לכן מגע ישיר עם קמין בוער עלול להיות מסוכן מאוד לילדים וגם חיות מחמד. חשוב מאוד להתקין רשת מגן בחזית הקמין אשר תמנע מגע ישיר עם המשטחים הלוהטים של הקמין. לבטיחותם של כולם.

מידע מקצועי
Call Now Button
Cart
דילוג לתוכן