בחירת קמין עץ

בחירה נכונה של קמין עץ – 

כפי שהסברתי במאמר "בחירה נכונה של קמין עץ / נפט / פלט / גז" התאמת הספק קמין העץ לגודל השטח המחומם היא חשובה מאוד ומשפיעה בצורה דרסטית על צריכת העץ.

ככל שהקמין גדול יותר, גדל קוטר הארובה ואיתו גדלה כמות איבוד החום דרך הארובה.

אלו גורמים לצריכת עץ גבוהה ועבודה נוספת הכוללת: הסקה, פינוי פיח, ניקוי הקמין

וכמובן הוצאה כספית מיותרת.

לכן, לחללים קטנים מומלץ לרכוש קמינים קטנים בעלי הספק נמוך.

ישנם שלושה סוגי קמיני עץ:

  1. קמין עץ סגור שעומד חופשי בחלל המחומם שניתן לווסת את כמות החמצן שנכנסת ובכך לשלוט על עוצמת האש . כמו כן ככל שיותר חלקים מגוף הקמין חשופים לחלל המחומם החלפת החום שלו עם הסביבה גבוהה יותר לכן החלפת החום גבוהה. קמינים אלה מצויידים בטכנולוגיות חדישות כגון בעירה שניה, מערכת לניקוי עצמי של הזכוכית וכמובן בעלי אחוזים גבוהים מאוד של נצילות העץ (לפי תקן אירופאי) ובכך מקטינים את צריכת העץ ומגדילים את שעות הבעירה.
  2. קמין עץ בנוי בתוך גומחה בעל פתח קבוע זקוק לארובה בעלת קוטר גדול מאד לצורך עבודה תקינה. קמין זה צורך כמות עצים גדולה  ובעל נצילות קלורית נמוכה. בדרך כלל קמין מהסוג הזה משמש כפריט עיצובי ואוירה ופחות לחמם את הבית. ניתן לשפר חלקית את המצב ע"י התקנת חוסם משתנה בארובה ובכך להקטין מעט את צריכת העץ.
  3. קמין עץ בנוי בתוך גומחה עם דלת. אלה תנורי הליבה הקלאסיים, המשלבים עיצוב מודרני, חימום יעיל ונוח ומראה חדשני. קמינים אלו עומדים בתקנים אירופאיים של נצילות עץ ומאפשרים חיסכון בצריכת העצים ובעבודה השוטפת של תפעול הקמין.

לשאלות נא לכתוב לדוא"ל ואחזור אליכם בהקדם.

Cart
דילוג לתוכן